Document Actions

Ann-Kristine Johansson

Political party: Swedish Social Democratic Party (S)
Nationality: Swedish
Year of birth: 1962
Email: ann-kristine.johansson@riksdagen.se
Web page: http://www.socialdemokraterna.se/ann-kristinejohansson
Facebook: http://www.facebook.com/annkristine.johansson

Current assignments

 Organisation   Function   Start date 
The Swedish Delegation Member Oct 01, 2006
The Social Democrat Group Member Oct 01, 2006
The Environment and Natural Resources Committee Member Jan 01, 2014

Past assignments

 Organisation   Function   Start date   End date 
The Environment and Natural Resources Committee Member Oct 01, 2006 Dec 31, 2009
The Environment and Natural Resources Committee Chairman Jan 01, 2010 Dec 31, 2013