Tehdyt toimenpiteet

Kent Olsson

Puolue: Maltillinen kokoomuspuolue (M)
Kansallisuus: ruotsalainen
Syntymävuosi: 1944
Sähköposti: kent.olsson@riksdagen.se
Puhelin: +46 8 786 4537
Verkkosivu: http://www.riksdagen.se/sv/ledamoter-partier/Hitta-ledamot/Ledamoter/Olsson-Kent-046703152205/

Aiemmat tehtävät

 Organisaatio   Tehtävä   Alkamispäivä   Päättymispäivä 
Elinkeinovaliokunta puheenjohtaja 01.01.2003 01.10.2003
Puheenjohtajisto Jäsen 01.11.2003 01.10.2005
Pohjoismaiden neuvoston Ruotsin-valtuuskunta Jäsen 01.01.1999 01.10.2006
Hyvinvointivaliokunta Jäsen 01.10.2005 01.12.2006
Tarkastuskomitea puheenjohtaja 01.10.2005 01.12.2006
Vaalikomitea Jäsen 01.09.2007 01.01.2008
Puheenjohtajisto Jäsen 01.01.2007 31.12.2008
Puheenjohtajisto Varapresidentti 01.01.2009 31.12.2009
Budjettiryhmä Jäsen 01.01.2010 19.10.2010
Pohjoismaiden neuvoston Ruotsin-valtuuskunta Varapuheenjohtaja 01.10.2006 19.10.2010
Puheenjohtajisto Jäsen 01.01.2010 19.10.2010
Konservatiivinen ryhmä Varapuheenjohtaja 20.12.2014 19.10.2010