Tehdyt toimenpiteet

Martin Lidegaard

Puolue: Radikale Venstre (RV)
Kansallisuus: tanskalainen
Syntymävuosi: 1966
Sähköposti: martin.lidegaard@ft.dk
Verkkosivu: http://www.ft.dk/folketinget/findmedlem/rvmali.aspx

Nykyiset tehtävät

 Organisaatio   Tehtävä   Alkamispäivä 
Keskiryhmä Varajäsen 16.09.2015
Pohjoismaiden neuvoston Tanskan-valtuuskunta Varajäsen 16.09.2015

Aiemmat tehtävät

 Organisaatio   Tehtävä   Alkamispäivä   Päättymispäivä 
Energia-, huoltovarmuus- ja ilmastoministeriö (Tanska) Ilmasto-, energia- ja rakennusministeri 03.10.2011 03.02.2013
Ulkoasiainministeriö (Tanska) Ulkoasiainministeri 03.02.2014 28.06.2015
Pohjoismaiden ulkoministerit Ministeri 03.02.2014 29.08.2015