Dokumentåtgärder

Eeva-Maria Maijala

Politiskt parti: Centern i Finland (cent)
Nationalitet: Finsk
Födelseår: 1967
E-post: eevamaria.maijala@riksdagen.fi
Hemsida: http://www.eeva-mariamaijala.fi/
Twitter: @EMMaijala

Nuvarande uppgifter

 Organisation   Funktion   Startdatum 
Finlands delegation Suppleant 2015-06-09
Mittengruppen Suppleant 2015-06-09

Tidigare uppdrag

 Organisation   Funktion   Startdatum   Slutdatum 
Välfärdsutskottet Ledamot 2011-06-10 2011-12-31
Kontrollkommittén Ledamot 2012-01-01 2012-09-27
Miljö- och naturresursutskottet Ledamot 2012-01-01 2015-06-08
Finlands delegation Ledamot 2011-06-10 2015-06-08
Mittengruppen Ledamot 2011-06-10 2015-06-08