Dokumentåtgärder

Jan Lindholm

Politiskt parti: Miljöpartiet (MP)
Nationalitet: Svensk
Födelseår: 1951
E-post: jan.lindholm@riksdagen.se
Mobil:
Hemsida: http://lindholm.mpbloggar.se/

Nuvarande uppgifter

 Organisation   Funktion   Startdatum 
Mittengruppen Ledamot 2006-10-01
Sveriges delegation Ledamot 2006-10-01
Kontrollkommittén Ledamot 2013-01-01
Medborgar- och konsumentutskottet Ledamot 2013-01-01
Miljö- och naturresursutskottet Ledamot 2015-01-01

Tidigare uppdrag

 Organisation   Funktion   Startdatum   Slutdatum 
Miljö- och naturresursutskottet Ledamot 2006-10-01 2012-12-31