Dokumentåtgärder

Karin Åström

Politiskt parti: Sveriges socialdemokratiska arbetareparti (S)
Nationalitet: Svensk
Födelseår: 1953
E-post: karin.astrom@riksdagen.se
Hemsida: http://www.socialdemokraterna.se/karinastrom
Facebook: http://www.facebook.com/karin.astrom.77

Tidigare uppdrag

 Organisation   Funktion   Startdatum   Slutdatum 
Nordiska rådets presidium Ledamot 2010-10-19 2013-12-31
Budgetgruppen Ledamot 2014-10-26 2014-09-30
Den socialdemokratiska gruppen Ledamot 2010-10-19 2014-09-30
Sveriges delegation Ordförande 2010-10-19 2014-09-30
Nordiska rådets presidium President 2014-01-01 2014-09-30
Socialdemokratiska gruppens styrelse Ledamot 2014-10-26 2014-09-30