Dokumentåtgärder

Satu Haapanen

Politiskt parti: De Gröna (gröna)
Nationalitet: Finsk
Födelseår: 1969

Tidigare uppdrag

 Organisation   Funktion   Startdatum   Slutdatum 
Medborgar- och konsumentutskottet Ordförande 2011-06-10 2013-12-31
Finlands delegation Ledamot 2011-06-10 2015-06-08
Mittengruppen Ledamot 2011-06-10 2015-06-08
Medborgar- och konsumentutskottet Vice ordförande 2014-01-01 2015-06-08