Dokumentåtgärder

Sigríður Ingibjörg Ingadóttir

Politiskt parti: Samfylkingin (A)
Nationalitet: Isländsk
Födelseår: 1968

Tidigare uppdrag

 Organisation   Funktion   Startdatum   Slutdatum 
Kultur- och utbildningsutskottet Ledamot 2009-06-05 2009-12-31
Välfärdsutskottet Ledamot 2010-01-01 2011-10-01
Islands delegation Ledamot 2009-05-18 2011-10-01
Den socialdemokratiska gruppen Ledamot 2009-05-18 2011-10-01
Islands delegation Suppleant 2011-10-01 2012-09-12
Den socialdemokratiska gruppen Suppleant 2011-10-01 2012-09-12
Den socialdemokratiska gruppen Ledamot 2012-09-13 2013-04-24
Välfärdsutskottet Ledamot 2012-09-13 2013-04-27
Islands delegation Ledamot 2012-09-13 2013-04-27